WARSZTATY PLASTYCZNE: PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI

  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. WARSZTATY PLASTYCZNE: PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI

Wydarzenie

WARSZTATY PLASTYCZNE: PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI

Galeria Kaskada
16–17.10.2023

Czy dzieci znają swoje prawa? Czy wiedzą, że mają prawo do życia bez przemocy? Że prawo do lekarza i nauki to też ich prawo?

Z okazji II Tygodnia Praw Dziecka w Galerii Kaskada odbędą się warsztaty plastyczne dla przedszkolaków pt. „Prawa dziecka oczami dzieci”. Zajęcia będą miały na celu upowszechnienie wiedzy na temat praw dziecka. A że trudne tematy najmłodsi najlepiej przyswajają wielozmysłowo, to wezmą udział w warsztatach plastycznych. Najpierw poprzez zabawę „Chusta moich praw” poznają swoje prawa, a potem za pomocą kolażu i kolorowanek XXL zinterpretują wcześniej poznane zagadnienia w postaci kolorowych ilustracji. Warsztaty poprowadzą studenci i studentki Instytutu Pedagogiki US.

Prace przedszkolaków zostaną zaprezentowane w dniach 20–30.11.2023 r. w Holu Prezydenckim UM Szczecin – wystawa będzie częścią programu wydarzeń II Tygodnia Praw Dziecka.  

W warsztatach biorą udział zorganizowane grupy przedszkolne, jednak do dołączenia do akcji zachęcamy również dzieci w wieku przedszkolnym odwiedzające w tym czasie galerię.

Zapraszamy 16 i 17 października (poniedziałek i wtorek) w godz. 10.00–14.00 na poziom -1.

 

Organizatorzy: Okręgowa Rada Adwokacka, Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Szczecinie oraz Instytut Pedagogiki US.